gevgev_bitcoin

Nedir Bu Bitcoin ve Kripto Paralar?

Son yıllarda yatırımcıların ve finans dünyasından profesyonellerin gündeminde olan kripto para, kimilerine göre riskli, kimilerine göre kârlı bir araç.
Son yıllarda yatırımcıların ve finans dünyasından profesyonellerin gündeminde olan kripto para, kimilerine göre riskli, kimilerine göre kârlı bir araç.

Nedir Bu Bitcoin ve Kripto Paralar?

Son yıllarda yatırımcıların ve finans dünyasından profesyonellerin gündeminde olan kripto para, kimilerine göre riskli, kimilerine göre kârlı bir araç. Hakkında farklı görüşler sunulan dijital para birimleri merkez bankalarının, devletlerin ve büyük şirketlerin odağında. Başta Bitcoin olmak üzere, kripto paralar küçük yatırımcılar için de ilgi çekici görünüyor. Peki kripto para nedir, sağladığı fırsatlar ve sahip olduğu dezavantajlar nelerdir?

Diğer borsa enstürmanlarından bitcoin ve diğer altcoinleri ayıran en büyük önemli unsur merkeziyetsiz ve tamamen sanal  projelere sahip olmasıdır.

Kripto Paraları Kullanmanın Avantajları Nedir?

Kripto paraların hepsinin birbirinden ayrı farklı özellikleri bulunmaktadır. Kimi gizlilik sağlarken kimisi de hızlı transferleriyle gündeme gelmektedir. Bu avantajları maddeler halinde sunmak gerekirse:

  • Anonimlik
  • Özerklik
  • Eşler Arası Odak
  • Ulaşılabilirlik
  • Uygun Transfer Ücreti

Yasalar ve Kripto Paralar

Ukrayna ve Hindistan gibi ülkelerde devletin kripto para madenciliği adımları atmaya başladığı günümüzde Bangladeş, Bolivya, Ekvator, Kırgızistan gibi ülkelerde kripto paralar yasal değildir.

Geleneksel para sisteminde hükümetler, gerekli gördüklerinde ulusal merkez bankaları
aracılığıyla ek para basma yetkisine sahip iken, kripto-para üretemezler ve kişinin izni olmadan kripto-paralara el koyamazlar.

Erkmens_m
Genç küçük bir yatırım meraklısı

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.