Hanna 1. Sezon

Son zamanlarda ne izlesem diye düşünmeye başlamışken Prime Video dizilerinin ne kadar harika olabileceğini keşfetmişken Hanna'ya da göz atmaya karar verdim.
Son zamanlarda ne izlesem diye düşünmeye başlamışken Prime Video dizilerinin ne kadar harika olabileceğini keşfetmişken Hanna'ya da göz atmaya karar verdim.

Hanna

Son zamanlarda ne izlesem diye tekrar düşünmeye başlamışken Prime Video dizilerinin ne kadar harika olabileceğini The Boys‘la keşfetmişken diğerlerini de es geçmemeye kadar verdim ve Hanna’yı izlemeye başladım. imdB puanı benim için her zaman önemli bir kriter olmuştur ve Hanna kullanıcılar tarafından 7.5 puana layık görülünce kaçırmamam gereken bir dizi olduğunu anladım.

Olaylar Olaylar

Dizimiz CIA’in gizli bir tesiste yaptığı araştırmada kullanılan çocuklardan birisi olan Hanna’nın annesi ve annesini bu programa dahil eden (ki bu dizide Hanna’nın babası olarak bildiği Eric oluyor) adam tarafından tesisten kaçırılmasıyla başlıyor. Bu kaçış esnasında tesisten sorumlu olan Marissa tarafından helikopterlerin ateş açması sonucu Eric arabanın kontrolünü kaybedip kaza yapıyor. Bu kazadan Hanna’nın annesi sağ çıkamıyor. Ama Eric bir bebek olan Hanna’yı kaçırmayı başarıyor ve ormanda medeniyetten ve CIA’den uzak bir yaşam sürmeye başlıyorlar. Bu zaman diliminde eski bir ajan olan Eric bildiği her şeyi Hanna’ya da öğretiyor. Bu öğretinin bir numaralı kuralı “İnsanlarla Temas Yasak”. Ama genç bir kız olan Hanna merakını yenemiyor ve oduncuların olduğu bir bölgedeki genç bir delikanlının yanına gidiyor ve olaylar silsilesi burada başlıyor. CIA bu temasın ardından kaçaklarımızın yerini tespit edip onları yakalamak için yola koyuluyor.

Peki Hanna Bize Ne Vaat Ediyor?

Açıkçası ilk izlemeye başladığımda olayların çok yavaş ilerlediğinden şikayet ediyordum çünkü her bölümü bitirdiğimde saatler geçmiş gibi hissediyor ve temponun hantallığından yorulduğumu düşünüyordum ama işler tam da öyle değilmiş. Dizinin her bölümü içerik olarak fazlasıyla dolu izlerken çok uzun bölüm bittiğindeyse çok kısa geliyor. Keşke öyle olmaya devam etseydi ne yazık ki diziyi birden bire yalayıp yuttum ve mükemmel bir iz olarak listemin baş sıralarına koydum. Sizin de izlerken kesinlikle zevk alacağınıza inanıyorum.

Ee O Kadar Övdün, Neden Övdün?

İşte bu harika bir soru. Öncelikle dillere çok düşkün birisi olarak dizinin tek bir dili yok bir çok farklı ülkede geçtiği için birden fazla dil kullanılıyor bu benim için harika bir artı peki siz dillerle bu kadar iç içe değilseniz ne olacak? O noktada da şu devreye giriyor. Dizi sizi Fas’tan İngiltere’ye oradan Almanya’ya ve bir çok farklı yere götürüyor. Bu noktada prodüksiyonun kalitesini ve size sunabileceği içerik zenginliğine odaklanmanız gerek. Uzun zamandır bu kadar kaliteli ve beni içine çekebilen bir dizi görmemiştim çünkü. Bunun yanında harika oyunculukları da unutmamak gerekir. Her karakter kendi derinliğini yansıtmayı başarmış ve bu hissiyat siz diziyi izlerken harika hissettirmeyi başarıyor. Tür olarak da Aksiyon ve Dramayı benimseyen dizi aynı kesime hitap edenlerden kendini ayırmayı başarıyor.

Nereden İzlenir Nasıl İzlenir?

Diziyi Amazon Prime Video’da bulabilirsiniz. Ama ben siz uğraşmayın diye aşağıya bir buton koyuyorum ona basarak da ulaşabilirsiniz. Ve diziye gitmeden önce neler vaat ettiğini tam olarak görebilmeniz için butonun hemen altına da dizinin fragmanını bırakıyorum. Diziyi izledikten sonra görüşlerinizi de yorumlarda paylaşmayı unutmayın bu sayede diğer izleyici adayları için daha sağlıklı bir değerlendirme olacaktır. Şimdiden iyi seyirler!

adilekrem
Film izlemeyi seven bir mühendis adayı.

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.