Canavar Sorunları (Love and Monsters)

Son zamanlarda bulduğum en güzel filmlerden bir tanesi ile karşılaştım, Canavar Sorunları. Aksiyon, macera ve komedi üçlüsü görür görmez dikkatimi çekti ve IMDb puanı da 7.0 olunca vakit kaybetmeden bir göz atayım dedim.
Son zamanlarda bulduğum en güzel filmlerden bir tanesi ile karşılaştım, Canavar Sorunları. Aksiyon, macera ve komedi üçlüsü görür görmez dikkatimi çekti ve IMDb puanı da 7.0 olunca vakit kaybetmeden bir göz atayım dedim.

Love and Monsters

Son zamanlarda izleyecek film bulma konusunda biraz sıkıntı yaşamaktayım. Ama bu sıkıntıya son verecek son zamanlarda bulduğum en güzel filmlerden bir tanesi ile karşılaştım, Canavar Sorunları (Love and Monsters). Aksiyon, macera ve komedi üçlüsü görür görmez dikkatimi çekti ve IMDb puanı da 7.0 olunca vakit kaybetmeden bir göz atayım dedim.

Canavar Sorunları

Konu

İnsanlığın sonunun nasıl geleceğine dair bir çok farklı tartışma ve fikir hali hazırda bulunuyor. Bunlardan en az söz edilenlerinden olan dev mutant böcekler ise bu filmin konusu. Kulağa biraz saçma geldiğinin farkındayım gerçekte çok daha saçma olduğunu da belirtmek isterim. Ama filmi izlerken garip bir şekilde bu saçmalığa alışıyor hatta sevebiliyorsunuz da. Bütün bu kıyamet senaryosu başlarken kırılgan ve tecrübesiz başrolümüz Joel kız arkadaşı Aimee ile vakit geçirmektedir. Devasa böcekleri görür görmez ailelerinin yanına doğru yola koyulur ve bu esnada birbirlerinden ayrılırlar. Joel’in ailesi de imkanı olan herkes gibi şehri terketmeye çalışmaktadır. Bu kaçış pek başarılı gitmez ve Joel ailesinin arabası kaza yaptıktan sonra enkazdan çıkabilen tek kişi olur.

Butün bu olaylar bittikten sonra devasa mutant böcekler dünyasında hayatta kalmayı başarabilen şanslı (!) kişiler yer altında yaşamaya başlar. Joel de bu şanslı azınlıktan birisidir. Radyo iletişimi ile bu olaylar başlarken kaybettiği aşkı Aimee’yi de bulmayı başaran Joel artık bir şeyler yapma vaktinin geldiğini düşünmeye başlar. Biraz korkak biraz sakar ve biraz beceriksiz olduğu için çok bir alternatifi olmayan Joel aşçılık görevini bırakıp 80 Mil (128 Km) uzaklıktaki aşkının yanına gitmeye karar verir. Bütün arkadaşları onun dalga geçtiğini sansa da, devasa ölümcül yaratıklarla dolu olan bu kısacık yolu gitmek konusunda Joel gayet ciddidir.

Love and Monsters Netflix

Neler Vaat Ediyor?

Bulunduğu kategorileri başarıyla dolduran ve içerik anlamında karşılan bir film ile karşı karşıyayız. Arkasında da başarılı ve tecrübeli bir ekip olması nedeniyle kötü olmasını zaten beklemiyordum. Görsel efektler konusunda da çok başarılı bir yapımla karşı karşıyayız çünkü bu tarz yapımlarda efektler oyunculuktan dahi önemlidir ve bu film bunu harika bir şekilde kotarmış. Tabi efektler önemli ama oyunculuğu da bir kenara atmıyoruz. Başrolümüz her duyguyu etkili bir şekilde bize hissettiriyor bazen geriliyor bazen gülüyor bazen üzülüyoruz.

Joel Aimee Böcekler

Nereden Nasıl İzlenir?

Filmi Netflix üzerinden 14 Nisan’dan sonra izleyebilirsiniz. Unutmandan, önceki yazım olan Hanna 1.Sezon’u izlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Gene Hanna’da olduğu gibi aşağıya bir buton ile Netflix linkini ve onun da hemen altına fragmanını bırakıyor iyi seyirler diliyorum.

adilekrem
Film izlemeyi seven bir mühendis adayı.

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.