Alice In Borderland İnceleme

Tür olarak aksiyon/gerilim/bilim kurgu üçlüsü gözüme çok güzel göründüğü için ve isminde Alice olması sayesinde (büyük bir Alice fanıyımdır) hemen izlemeye koyuldum.
Tür olarak aksiyon/gerilim/bilim kurgu üçlüsü gözüme çok güzel göründüğü için ve isminde Alice olması sayesinde (büyük bir Alice fanıyımdır) hemen izlemeye koyuldum.
Son zamanlarda dram dizileri izlemek beni yoruyor gibi hissetmeye başladım. Bu esnalarda biraz daha hareketli aksiyon ağırlıklı ve derinliği de olan alternatifler aramaya koyuldum. Tam bu noktada ‘Alice in Borderland’ karşıma çıktı. Tür olarak aksiyon/gerilim/bilim kurgu üçlüsü gözüme çok güzel göründüğü için ve isminde Alice olması sayesinde (büyük bir Alice fanıyımdır) hemen izlemeye koyuldum.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı alice-in-borderland-netflix.jpg

Dizi ‘Arisu’ isimli karakterin bilgisayar oynamasıyla başlıyor. Kardeşinin onun için ayarladığı iş görüşmesine gitmeyen Arisu babasıyla tartışıp evden ayrılır. Ne yapacağını bilemeyen Arisu en yakın arkadaşlarını arayıp bir şeyler içmek için buluşmak ister. Patronuyla kavga ettiği için işten kovulan arkadaşı Karube ve işinden nefret eden arkadaşı Chota ile buluşan Arisu bir trafik kazasına neden olur. Kazanın ardından polisten saklanmak için bir tuvalet kabinine giren üç arkadaş elektriklerin kesilmesiyle bir şeylerin ters gittiğini fark eder. Neler olduğunu kontrol etmek için dışarı çıktıklarında Tokyo’daki herkesin yok olduğunu görürler. Neler olduğunu düşünerek geçirdikleri bir sürenin ardından gelen bir anons her şeyi değiştirir. Oyuncuların oyun alanına gitmesini söyleyen anonsun ardından elektrikleri açılan bir binaya giren karakterlerimiz yalnız olmadıklarını keşfedeceklerdir.

Dizinin bu güzel girişinden sonra neler olacağını merak etmeye başlıyorsunuz. İnsanların hayatta kalmak için oyun oynamak zorunda olduğu bir dünya yaratan dizi bunu hakkıyla yerine getiriyor. İzlediğim süre boyunca oyunların çözüm yollarını ve neler olacağını kestirmeye çalışsam da çoğu kez beni şaşırtmayı başardı. Hikayenin başlangıcından itibaren karakterlerimiz ne yapmaları gerektiğini aramaya başlıyor ve bu da dizinin çok başarılı ortaya koyduğu yönlerinden birisi. Oyunların oluşturduğu aksiyon ve gerilim arka plan hikayesi ile harika bir uyuma sahip. Oyunculukların da beni tatmin ettiğini belirtmem gerek. Dizi verilmek istenen duyguların izleyiciye verildiği anlatılmak istenen şeylerin anlatıldığı gayet başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip. İşlerin sürekli değiştiği bir yapı üzerine kurulan ‘Alice in Borderland’ ilk sezonu ile bir çok izleyicinin istediklerini karşılıyor gibi gözüküyor. Eğer aksiyon ve macera konusunda diziler hoşunuza gidiyorsa bu harika diziye göz atmanızı tavsiye ederim.

adilekrem
Film izlemeyi seven bir mühendis adayı.

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.