A coin aldım zarardayım Bitcoin’e ne oldu?

Önceki yazılarda Bitcoin madenciliği, Soğuk cüzdanlar ve bitcoin ne olduğu hususlarını incelemiştik. Şimdi Bitcoinin anlık fiyatının nedenlerini ve önümüzdeki süreçte bizleri neler beklediğini inceleme vakti

Bitcoinin  65083 fiyatından anlık olarak 30853 fiyatlarında bulunmasını birçok yatırımcı ayı sezonuna giriş olarak nitelendirirken biz metriklerle birlikte kısa bir şekilde  değerlendireceğiz.

Trend Çizgileri

ATH bölgesinden gelen regresyon trendi halen aşağı yönlü kırılımına devam ediyor. Rsi (14) indikatörünün ara ara pozitif  uyumsuzluk vermesi Bitcoin için alışılmış bir durum olmasına rağmen uyumsuzluğu kapatması kaçınılmaz bir hal alıyor.

Balinalar

Herkesin ne yaptığına dair fikri olan balinalar için tek kaynak olarak kabul edilen whale map indikatörü şu an alım noktasına doğru hızla ilerlemekte, balinaların alımları genellikle ayı dönemine işaret etmekte olduğu kabul görülür.

Madenciler

Şahsım  adına tabloyu inceleyince faaliyette olan madencilerin, zorunlu satış baskısını en aza indirerek karlılıkta çarpıcı bir artış yaşayacaklarını düşünüyorum. Bu tezi desteklemek için Madenci Net Pozisyon Değişimi metriği birikime geri döndü. Bu, çevrim dışı madencilerden gelen satış tarafı baskısının, operasyonel madencilerin birikimiyle dengelenmekten daha fazla olduğunu gösteriyor.

Bu metrikte yapılacak büyük bir aşağı yönlü değişiklik, finansal stresin madencilik piyasasını etkilediğini ve muhtemelen likit arzında bir artışın habercisi olabilir.

Erkmens_m
Genç küçük bir yatırım meraklısı

Log In

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.